avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 682 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Revenire in campul muncii
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Revenire in campul muncii

Buna ziua,
Sunt in concediu crestere copil pana la 2 ani, intentionez sa ma intorc in campul muncii inainte de implinirea varstei de 2 ani a copilului dar vreau sa-mi schimb locul de munca.Puteti sa-mi spuneti daca mai beneficiez de stimulentul de insertie schimband locul de munca?
Multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 16:56, 7 Ianuarie 2014
Veti beneficia de stimulentul de insertie atat timp cat veti avea venituri din salarii indiferent de angajator.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stimulent de insertie simonaroxana80 simonaroxana80 una ziua, Am rugamintea sa ma lamuriti in cateva chestiuni: Am intrat in concediu de crestere copil incepand cu data de 4 februarie 2015 pe o perioada de 1 ... (vezi toată discuția)
Stimulent insertie Luck27 Luck27 Fetita mea face 2 ani pe 01.09.2018. În postnatal a întrat mama iar eu tatăl am optat sa întru în ultima luna, a-24-a. Dacă mama, nu se mai întoarce ... (vezi toată discuția)
Vreau sa ma intorc la munca din concediu de maternitate jurescumaria jurescumaria buna ziua! sunt in concediu de crestere copil insa vreau sa ma intorc la munca inainte de implinirea celor doi ani pentru care am concediu. intrebarea mea este ... (vezi toată discuția)