Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Revenire in campul muncii
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Revenire in campul muncii

Buna ziua,
Sunt in concediu crestere copil pana la 2 ani, intentionez sa ma intorc in campul muncii inainte de implinirea varstei de 2 ani a copilului dar vreau sa-mi schimb locul de munca.Puteti sa-mi spuneti daca mai beneficiez de stimulentul de insertie schimband locul de munca?
Multumesc anticipat.
Veti beneficia de stimulentul de insertie atat timp cat veti avea venituri din salarii indiferent de angajator.