Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Membru in composesorat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Membru in composesorat

daca o persoana membra si detinatoare de padure (mostenire)intr-un composesorat ,nu a beneficiat de lemnele cuvenite ,ce demersuri trebuie sa intreprinda pentru a beneficia de drepturi(se poate beneficia de drepturi retroactive?),nu s-a primit incepand din anul2005.
Buna ziua ,am nevoie de un sfat. Ce trebuie sa fac sau cui ma adresez : parintii mei sunt membrii intr-un composesorat de padure, au platit o chitanta pt. lemne in 2016 luna februarie si nu li s-a dat lemnele pe motiv ca nu mai sunt, iar dupa aceea ca " a expirat " chitanta, asta este valabil doar pt ei. Altii duc lemne din padure chiar daca sunt in composesorat sau "nu'...Cui ma pot adresa ?