Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... PFA, activitate taxi, cheltuieli telefon & internet
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

PFA, activitate taxi, cheltuieli telefon & internet

Buna ziua,

Sunt PFA, taximetrist.
Am cumparat smartphone & abonament internet pe PFA.
Smarthone, pentru ca am descarcat aplicatia comenzi taxi.
Internetul imi este necesar pentru primirea comenzilor online.
Aceste cheltuieli sunt deductibile?
Multumesc.
Daca achizitia e pe pfa, abonamentul internet e la fel pe pfa, atunci toate sunt deductibile.
super, multumesc=D>