avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 322 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... PFA, activitate taxi, cheltuieli telefon & internet
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

PFA, activitate taxi, cheltuieli telefon & internet

Buna ziua,

Sunt PFA, taximetrist.
Am cumparat smartphone & abonament internet pe PFA.
Smarthone, pentru ca am descarcat aplicatia comenzi taxi.
Internetul imi este necesar pentru primirea comenzilor online.
Aceste cheltuieli sunt deductibile?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: ancailiescu , utilizator 11:40, 14 Ianuarie 2014
Daca achizitia e pe pfa, abonamentul internet e la fel pe pfa, atunci toate sunt deductibile.
super, multumesc=D>

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa cod caen 4791, magazin online DreamBig DreamBig Pfa cod caen 4791, magazin online. Salut, vreau să-mi deschid un magazin online pe un pfa ce deja îl am, din câte știu trebuie să adaug codul caen 4791. ... (vezi toată discuția)
Magazin on-line haine second-hand florinat florinat Buna ziua, As dori sa stiu, pentru un magazin on-line avand ca obiect comertul cu haine second-hand sau haine care mi-au apartinut sau unele creatii proprii, ... (vezi toată discuția)
Ce cheltuieli pot inregistra pfa cod caen 8559 - alte forme de invatamant (meditatii) szaliatti szaliatti Buna Ziua, as dori sa va intreb daca pot inregistra cheltuielile de bloc aferente contractului de comodat la adresa respectiva unde am inregistrat forma mea de ... (vezi toată discuția)