avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratii fiscale pentru profesii liberale
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratii fiscale pentru profesii liberale

Buna ziua,
Am inceput in iulie 2013 activitate de mediere. Am depus la la ANAF declaratia de inregistrare fiscala 070 si declaratia privind venitul estimat 220.
Am primit decizia de impunere formular 260 conform careia am platit impozit pe venitul estimat si contributii la sanatate.
Anul 2013 l-am incheiat cu pierdere.
Ce declaratii trebuie sa depun anul acesta ?


Cel mai recent răspuns: Florin Cioca , Consilier juridic 14:46, 14 Ianuarie 2014
Pana pe 25 mai 2014 veti depune declaratia 200 pentru anul 2013.
Pana la 30 ianuarie 2014 veti depune declaratia 220 cu venitul estimat pentru 2014.
Pana pe 25 februarie 2014 depuneti declaratia 392B pentru cei care nu sunt inregistrati ca platitor de tva.
Ultima modificare: Marți, 14 Ianuarie 2014
george-neagu, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Depunere decizie de impunere intreprindere individuala studenta1 studenta1 Am o intreprindere individuala din martie 2013 si pe 11.03.2013 am depus un formular ,,Decizie de impunere privind platile anticipate cu titlu de ... (vezi toată discuția)
Declaratii fiscale pfa teo53 teo53 Am un PFA( coafor) infiintat si inregistrat in mai 2014, ce declaratii fiscale si pana la ce data trebuiesc depuse? Multumesc pt raspuns! (vezi toată discuția)
Declaratii i.i.-neplatitoare de tva, mai exact la o florarie? HugoM HugoM Ce declaratii trebuie sa depun la o I.I. -neplatitoare de tva pe care am infiintat-o in 2013-2014..am citit undeva ca trebuie sa depun 010 si 070 inafara de ... (vezi toată discuția)