Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratii fiscale pentru profesii liberale
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratii fiscale pentru profesii liberale

Buna ziua,
Am inceput in iulie 2013 activitate de mediere. Am depus la la ANAF declaratia de inregistrare fiscala 070 si declaratia privind venitul estimat 220.
Am primit decizia de impunere formular 260 conform careia am platit impozit pe venitul estimat si contributii la sanatate.
Anul 2013 l-am incheiat cu pierdere.
Ce declaratii trebuie sa depun anul acesta ?

Pana pe 25 mai 2014 veti depune declaratia 200 pentru anul 2013.
Pana la 30 ianuarie 2014 veti depune declaratia 220 cu venitul estimat pentru 2014.
Pana pe 25 februarie 2014 depuneti declaratia 392B pentru cei care nu sunt inregistrati ca platitor de tva.
george-neagu, moderator