Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Activitati conform CAEN
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Activitati conform CAEN

Buna ziua, am o societate nou infiintata, cu caen 7990 , si voiam sa stiu daca am voie sa desfasor activitati de organizari evenimente, la modul, baluri de absolvire pentru liceu la restaurante.

Multumesc.
Mentionez ca in actul constitutiv , la activitati secundare, sunt trecute si caen 9329 si altele.

CataCatalin a scris:

Buna ziua, am o societate nou infiintata, cu caen 7990 , si voiam sa stiu daca am voie sa desfasor activitati de organizari evenimente, la modul, baluri de absolvire pentru liceu la restaurante.

Multumesc.

Alte servicii de rezervare si asistenta turistica 7990 .
Aceasta clasa include:
- alte servicii de rezervare legate de calatorie:
- rezervari pentru transport, hoteluri, restaurante, inchirieri de masini, distractie si sport etc
- activitati de” time-share”
- activitati de vanzare de bilete pentru evenimente teatrale, sportive si alte evenimente de distractie si amuzament
- servicii de asistenta pentru vizitatori -furnizarea de informatii de calatorie pentru vizitatori
- activitatile ghizilor turistici -activitati de promovare a turismului

Aceasta clasa exclude:
-activitatile agentiilor de turism si ale tur-opertorilor, vezi clasele 7911 si 7912
-organizarea si managementul evenimentelor cum ar fi sedinte, conventii si conferinte, vezi 8230

In speta, cu acest cod CAEN nu puteti organiza ceea ce doriti dvs. Cred ca va trebui sa aveti codul CAEN 9329 - Alte activitati recreative si distractive n.c.a.