avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 539 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Activitati conform CAEN
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Activitati conform CAEN

Buna ziua, am o societate nou infiintata, cu caen 7990 , si voiam sa stiu daca am voie sa desfasor activitati de organizari evenimente, la modul, baluri de absolvire pentru liceu la restaurante.

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:24, 25 Ianuarie 2014
Mentionez ca in actul constitutiv , la activitati secundare, sunt trecute si caen 9329 si altele.

CataCatalin a scris:

Buna ziua, am o societate nou infiintata, cu caen 7990 , si voiam sa stiu daca am voie sa desfasor activitati de organizari evenimente, la modul, baluri de absolvire pentru liceu la restaurante.

Multumesc.


Alte servicii de rezervare si asistenta turistica 7990 .
Aceasta clasa include:
- alte servicii de rezervare legate de calatorie:
- rezervari pentru transport, hoteluri, restaurante, inchirieri de masini, distractie si sport etc
- activitati de” time-share”
- activitati de vanzare de bilete pentru evenimente teatrale, sportive si alte evenimente de distractie si amuzament
- servicii de asistenta pentru vizitatori -furnizarea de informatii de calatorie pentru vizitatori
- activitatile ghizilor turistici -activitati de promovare a turismului

Aceasta clasa exclude:
-activitatile agentiilor de turism si ale tur-opertorilor, vezi clasele 7911 si 7912
-organizarea si managementul evenimentelor cum ar fi sedinte, conventii si conferinte, vezi 8230

In speta, cu acest cod CAEN nu puteti organiza ceea ce doriti dvs. Cred ca va trebui sa aveti codul CAEN 9329 - Alte activitati recreative si distractive n.c.a.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen 7912 adinutza05 adinutza05 as dori sa stiu care este codul caen pt agentia de turism detailista?am certificat de inregistrare cu cod caen 7912 agentie de turism turoperatoare,dc doresc ... (vezi toată discuția)
Cod caen vs activitatea facturata daniel756 daniel756 Buna ziua, Oare ma puteti lamuri intr-o privinta: Doresc sa imi infiintez o firma pentru a aplica la un proiect cu fonduri europene si astfel sunt nevoit ... (vezi toată discuția)
Ghid turistic - cod caen anonym3000 anonym3000 Salut! As vrea sa organizez excursii in Romania si in strainatate. Trebuie sa-mi infiintez o agentie de turism pentru asta? Ce cod CAEN am nevoie? Imi ... (vezi toată discuția)