Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cod caen 7810
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cod caen 7810

va rog sa imi spuneti daca o firma cu codul CAEN 7810 poate detasa angajatii in spatial UE??
Multumesc mult pentru raspunsuri
7810 Activităţi ale agenţiilor de plasare a forţei de muncă
Această clasă include listarea locurilor de muncă vacante şi recomandarea sau plasarea solicitanţilor pentru o slujbă, în situaţia în care persoanele recomandate sau plasate în muncă nu sunt angajaţi ai agenţiilor de ocupare a forţei de muncă.
Această clasă include:
-activităţi de investigare, selecţie şi plasare a forţei de muncă, inclusiv activităţi de căutare şi plasare de personal executiv
-activităţi ale agenţiilor şi birourilor de casting, cum ar fi agenţiile artistice
-activităţi ale agenţiilor on-line pentru plasarea forţei de muncă

Această clasă exclude:
-activităţi ale agenţilor sau agenţiilor teatrale sau artistice, vezi 7490

Cred ca va incadrati la :

7820 Activităţi de contractare, pe baze temporare, a personalului
Această clasă include activităţi de furnizare de muncitori pentru întreprinderile clienţilor pe perioade de timp limitate, pentru a înlocui sau suplimenta temporar forţa de muncă a clientului, unde persoanele plasate sunt angajaţi ai unităţii care furnizează servicii de asistenţă temporară. Unităţile clasificate aici nu oferă însă supravegherea directă a angajaţilor lor la locurile de muncă ale clienţilor