Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA la incasare
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA la incasare

pentru o firma infintata in 14 decembrie 2013 care s-a declarant platitoare de tva de la infintare si care a avut cifra de afaceri zero pe 2013 , trebuie sa depuna pentru 2013 ceva ca sa fie cu tva la incasare? si daca nu vrea in 2014 sa fie cu tva la incasare?
multumesc
Buna ziua,

De la 1 ianuarie 2014, TVA-ul la incasare este optional.

Respect,
Dan Preda.