Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Avocatii sunt pregatiti la noul cod?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Avocatii sunt pregatiti la noul cod?

am un proces in 6 februarie si ma tem ca avocatul nu este destul de pregatit in privinta noului cod penal...ce ziceti se poate cere o amanare?
In niciun caz acesta nu este un motiv de amanare, dar stati linistit ca avocatul se va pregati pt fiecare dosar in parte.
Da, nu mizati pe acest motiv pentru amanare.
Doar daca vine cu ceva foarte inteligent si sustine ca are de pregatit apararea in mod complex iar instanta ar putea fi prinsa si ea pe picior gresit s-ar putea amana.
Avovatul ar cam trebui insa sa arate instantei pe ce vrea sa faca apararea zi sa aiba deja argumente foarte puternice pana la termen.
Nu merge sa zica ca de abia acum se apaca de noua lege...
Pai ar trebui sa-l ajutati, sa-i suflati ce sa spuna.
Oltul este destjl de experimentat.
Ii poate veni o idee...:))
va glumiti cu mine,dar si art 74 ind 1 EU am gasit,aici pe avocatnet si asa cum ati zis dl avocat patrascu EU am suflat avocatului ce sa faca....ei habar n au avut despre legea respectiva.(unul dintre ei a zis ca nu cere ca a fost declarat neconstutitional si nu il faca de ras...bummmm)....si multumesc in special dl-ui avocat lascoschi
in plus dc vreau sa aman...aman...zic avocatului sa zica ca nu am platit si sa rezilieze contractul si asa fara avocat...
oltul, utilizator