Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Legalizare diploma de licenta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Legalizare diploma de licenta

Buna ziua ,
As dori sa stiu daca pentru o persoana care a studiat afara si a revenit in tara in vederea angajarii este necesar ca diploma de licenta sa fie tradusa si legalizata ?
Va multumesc
In mod normal, da!
Mai intati trebuie ca diiploma respectiva sa fie recunoscuta in tara si , apoi, se va pune problema legalizarii .
studiile au fost facute in Italia,sa inteleg ca trebuie legalizata ?
Diploma respectiva trebuie sa fie recunoscuta in tara , mai intai.

In acest sens, va trebui sa urmati aceasta procedura:
[ link extern ]
Buna ziua ,

Va multumesc pentru raspunsul oferit si va doresc o zi placuta !