Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Exigibilitatea TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Exigibilitatea TVA

Cand devine exigibil tva pt facturile emise in oct-noi-dec.2013, la data incasarii sau la 90 zile de la data emiterii facturii ??/

mentionez ca firma in anul 2014 continua sa aplice sistemul de tva la incasare
Daca a 90-a zi de la data emiterii facturii este dupa 31.12.2013, tva devine exigibila la data achitarii totale sau partiale a facturii emise pana la 31.12.2013.