Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Lipsa documente salarizare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Lipsa documente salarizare

O Intreprindere de stat la care am lucrat nu imi poate elibera adeverinta, in vederea pensionarii, privind orele de noapte lucrate si platite in anii 1987-1991 ( deci inainte de LG 82/1991 si Ord 3512/2008) pe motiv ca arhiva s-a distrus prin inundare. Cum pot sa oblig intreprinderea sa reconstituie date respective si ce orice alte modalitati legale de reconstituire a drepturilor mele as putea avea.
Va multumesc
Numai printr-o actiune in instanta se pot reconstitui drepturile dvs.