Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... asigurari sanatate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

asigurari sanatate

buna ziua,mai multi ani am fost coasigurat cu sotul dar divortam si nu am acum servici.in acest caz ce fac,cum platesc asigurari,cum mai benficiez de servicii daca patesc ceva?ce variante sunt?
deci in momentul in care se pronunta divortul trebuie sa si merg sa inchei contract cu casa?sau dinainte?
Dupa pronuntarea divortului.
Ar fi bina sa verificati daca sotul a declarat la locul lui de munca ca nu mai sunteti persoana in intretinerea lui si nici coasigurat. El poate sa faca acest lucru si inainte de pronuntarea divortului si astfel nu veti mai avea asigurare medicala.