Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale introducere obiecte secundare de activitate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

introducere obiecte secundare de activitate

Cat costa sa introduci doua obiecte secundare de activitate in statut? Se publica un Monitorul Oficial tot statutul modificat, sau doar mentiunea privind introducerea codurilor caen? Multumesc.
se publica in Monitorul Oficial doar Actul Aditional prin care s-a hotarati de asociati extinderea obiectului de activitate; Actul constitutiv actualizat doar se depune la registrul Comertului.
Cu privire la costuri, acestea sa calculeaza dupa nr. de caractere fara spatii , depinde de marimea actului aditional. Apreciez la o suma de 500 lei.
ce acte trebuie? hotararea AGA (CA), statutul actualiyat in doua exemplare...?
Cel mai bine mergeti la ORC -Biroul Unic si veti fi indrumat in mod corect.
robertsega32 a scris:

ce acte trebuie? hotararea AGA (CA), statutul actualiyat in doua exemplare...?

Va spun din propria experienta(poate va ajuta).Actul constitutiv modificat,hotarare AGA si numaratorul de cuvinte pt hotarare.
Nu uitati sa aveti la Dvs. si un timbru judiciar de 1 leu