Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Decizie casata in parte sentinta recurata cu ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Decizie casata in parte sentinta recurata cu trimitere pentru rejudecare

bunaziua! daca s-a admis recursul si s-a trimis cauza spre rejudecare actiunea fiind introdusa in 2012 dupa care cod civil se judeca? va multumesc
Dupa Legea in vigoare la data declansarii litigiului.
Va veti judeca dupa vechiul Cod de proc. civila, intrucat noul Cod de proc. civila a intrat in vigoare la data de 15.02.2013, iar actiunea dvs. inteleg ca a fost introdusa in 2012!
In ceea ce priveste legea aplicabila, aceasta este noul Cod civil intrat in vigoare la data de 01.11.2011!