Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contributii sanatate - cheltuieli deductibile avocat ?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contributii sanatate - cheltuieli deductibile avocat ?

Buna seara ! Intrebarea mea este daca contributiile la sanatate intra in categoria cheltuielilor deductibile in cazul avocatilor ?
Buna seara!
doar daca esti avocat ar trebui sa te preocupe aceasta intrebare si da, sunt deductibile mai putin majorarile si penalitatile de intirziere.
Pralea Lucian
Admin, administrator
Va multumesc frumos ! Citeam pe forum discutii, si am crezut ca doar cotizatiile la Casa Asigurarilor Avocatilor , nu si cele la Casa Sanatate din sistemul public... acum inteleg ca si cele din sistemul public sunt deductibile. Va multumesc frumos !
cu placere! o seara buna!