Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... incompatibilitate avocat
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

incompatibilitate avocat

bunaziua!cand o decizie , sentinta recurata este casata mai pot angaja acelasi avocat care a sustinut procesul in prima judecata? cand o decizie este casata partial se rejudeca strict doar respectivul capat de cerere in cazul meu repunerea in situatia anterioara? mii de multumiri
da, puteti angaja acelasi avocat.Nicio lege nu pune vreo conditie cu privire la compatibilitate avocat ci doar la judecatori.