Forum Discuţii juridice Executare silită executare cec
Discuție deschisă în Executare silită

executare cec

buna ziua,
ce pot sa fac daca mi s-a refuzat un cec si firma respectiva nu mai are niciun bun , am inteles ca firma nu mai are nici activitate si ca probabil va fi declarat falimentul.ce pot sa fac in acest caz? multumesc
Daca firma debitoare este in faliment ar trebui sa va citeze lichidatorul sa va inscrieti la masa credala dar mai indicat ar fi sa depuneti o plangere penala impotriva celui care a semnat CEC -ul.
si daca depun plangere penalace i se intampla? e obligat sa-mi dea banii saui doar e arestat?iar in cazul lichidatorului ce pot sa fac , ma inscriu dar daca nu mai are bunuri ce mi se da sau pot sa recuperez ceva?