Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Credit bancar neachitat, salariul incasat in contul ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Credit bancar neachitat, salariul incasat in contul sotiei. Mai poate fi executat silit?

un navigator face un imprumut bancar.dupa ce obtine suma, roaga firma angajatoare cu sediul in strainatate sa ii vireze banii in contul sotiei.( care nu a semnat ptr acel imprumut).nu are bunuri mobile sau imobile pe numele sau.cum recupereaza banca banii in acest caz?
exista extrasul de cont al sotiei cu sumele exacte virate de firma angajatoare a sotului, bani care conform extrasului de cont reprezinta salariu ptr luna X ptr sot si nu ptr sotie.binenteles ca au fost rulati din anul 2012 si pana in prezent si ca acei bani nu stau in cont ci sunt scosi imediat.poate avea in acest caz sotia calitate de tert poprit?