Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Declaratie 390vies
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Declaratie 390vies

Buna dimineata

Nu am depus din octombrie declaratiile 390 vies. Lucrez pe pfa traducator. Stiu ca amenda este de 1.000 de lei sau 5.000 daca se achita in 24 de ore. Intrebarea mea este: amenda este pentru fiecare luna in care nu am depus declaratiile?
Nu se da un avertisment in astfel de cazuri?

Multumesc anticipat.
Daria8, utilizator
Depuneti on line declaratiile ( cu certificat digital) si nu primiti amenda decat in eventualitatea unui control.
Multumesc, mutumesc mult pentru informatie, Cosmopolis ;)

Pot depune si declaratiile restante on-line?

Am fost azi la Administratia Financiara si m-am inscris in audienta cu speranta ca pot primi doar avertisment.

Declaratia pe luna ianurie nu mi-a primit-o, daca m-am inscris in audienta, inspectorul de la ghiseu spunand ca trebuie sa le depun pe toate, ori ma inscris in audienta ori imi face proces verbal.

Cele bune!
Da, se pot depune on line toate restante( maxim luna 11 2011 - atunci s a schimbat sistemul). Inainte de aceasta data nu se primesc decat la ghiseu. Iar cu avertismentul.. poate aveti bafta daca va duceti in audienta...
Buna ziua si La multi ani!

Am fost in audienta si am primit doar avertimsment. Poate rezolvarea mea ajuta pe cineva aflat in aceasi situatie.