Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Articol angajare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Articol angajare

sotul meu a fost anagajat la o societate pe o perioada determinata de 1 (una) luna conf. cu art. 83 lit. h, codul muncii.din cate am vazut eu, acest articol prevede cazurile de incheiere a CIM.as vrea sa-mi spuneti,va rog, daca acest lucru inseamna ca ,dupa trecerea termenului respectiv (o luna) i se va incheia contractul respectiv.va multumesc anticipat !!
Incetarea c.i.m. incheiat pe durata determinata la expirarea duratei pentru care a fost incheiat are ca temei legal art.56 alin.1 lit.i C.mun.