Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Plata contributii sociale la stat
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Plata contributii sociale la stat

Buna seara! As dori lamuriri cu privire la urmatoarea problema: daca nu sunt angajat nicaieri, daca nu sunt PFA, pot plati CAS si CASS ?
Multumesc!
Da, cititi acest topic :
www.avocatnet.ro/content/for...
Da, cass este obligatoriu sa platiti (47 lei per luna), iar cas este optional (pe baza de contract individual cu casa de pensii).