Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Excludere membru fondator
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Excludere membru fondator

In actele asociatiei noastra de pescari : act constitutiv, statut,regulament de organizare si functionare nu sunt prevazute sanctiuni pentru membrii fondatori.
1- Este legal daca adunarea generala hotaraste excluderea unui membru fondator ? sau un membru fondator ramane pe vecie (cat exista aceasta asociatie), deoarece noi dorim sa nu mai participe la ad .gen. deoarece ne aduce in sedinte numai jigniri si injurii.
2- Un membru fondator, poate delega pe alt membru fondator sa-l reprezinte la sedintele ad. gen. ? si daca " da " este suficienta o procura semnata de cei doi sau trebuie un inscris notarial ?

Am raspuns deja la intrebari, ele mai fiind puse anterior in mod identic - vedeti la mesajele anterioare