Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Concluzii instanta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Concluzii instanta

am un dosar la iccj in care la concluzii scrie:''respinge ca inadmisibil recursul declarat de paratii ......impotriva deciziei...pronuntata de curtea de apel ....,sectia civila.irevocabila.iar la detalii scrie:''inadmisibil''.ce inseamna asta?procesul s a incheiat?mai pot face ceva?multumesc!
Nu este vorba despre concluzii ci despre motivarea instantei. Va trebui sa steptati redactarea deciziei care nu vi se comunica ci veti lua cunostinta de ea din dosar, fie la ICCJ, fie la prima instanta unde v-ati judecat, dupa ce se va reintoarce acolo dosarul dvs.
cat dureaza motivatia ?

[Mesaj editat - 3.3 din regulament]
Gabriela Pintea, Consilier juridic