avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 347 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Depunere declaratia 601
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Depunere declaratia 601

Buna ziua ,vreau sa depun declaratia 601 intrucat salariul meu net lunar conform C.I.M este sub 800 de lei.Vreau sa stiu daca suma reprezentand contributia la cas este retinuta de angajator si ulterior imi va fi virata sau o retine finantele si imi va fi restiuita .(sper ca m-am exprimat corect)

Multumesc
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 17:18, 2 Martie 2014
Depunerea declaratiei 601 nu are legatura cu venitul obtinut pe un contract individual de munca.
Cititi informatiile detaliate de la adresa [ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recalculare pensie Adriana68 Adriana68 Am depus la Casa de pensii acum doi ani o cerere pentru recalculare pensiei pentru motivul ca am obtinut venituri lunare individuale[b] in acord[/b].Se ... (vezi toată discuția)
Contributii sociale , declaratia 600 , titlu executoriu ... ziarediverse ziarediverse In anul 2012 , un PFA a realizat un venit net anual ( profit ) de 5.000 ron . Avand in vedere termenul scadent , pana la data de 31.01.2013 a depus ... (vezi toată discuția)
Minimu pe economie ale2012 ale2012 cat ii minimul pe economie?si cu cat ramai in mana dupa ce iti trage pentru cartea de munca? (vezi toată discuția)