Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Tip de contract program artistic - model
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Tip de contract program artistic - model

buna ziua !as dori sa stiu intre o institutie publica gen Primarie si un Ansamblu folcloric privat ce fel de tip de contract se incheie pentru sustinerea unui program artistic si totodata as dori si un model de acel contract.Va multumesc.
Puteti incheia un contract de organizare evenimente. Modelele nu se ofera gratis, puteti grasi anumite drafturi pe net, dar dvs aveti nevoie de un contract cu clauze adaptate la activitatea pe care urmeaza sa o desfasurati si trebuie personalizat in functie de interesul pe care il aveti in dezvoltarea acestei relatii contractuale, in consecinta trebuie sa se ocupe un profesionist de redactare.
~ Conținut șters la cerere ~
Acest contract nu trebuie facut intre Organizatorul evenimentului si impresar in numele artistului ? Impresarul nu are rol de organizator de spectacol deci banii vin de la organizator/finantator/sponsor etc ( exceptand cazul in care se ocupa legal de ambele activitati )
~ Conținut șters la cerere ~