Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... RCA - auto romanesc pe masina de Anglia
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

RCA - auto romanesc pe masina de Anglia

Bua ziua.Am o masina cu numar de anglia.recent i-am facut omologare , in RAR, si itp-ul si ma intereseaza daca pot incheia asigurare auto romaneasca.Va multumesc.
nu se poate .
nici in vedea inmatricularii? pe o luna de zile?
eu cunosc pe cineva care a facut acest gen de asigurare, am vazut polita cu ochii mei, si ar fi vrut sa stiu cat de corect este
rusu43 a scris:

eu cunosc pe cineva care a facut acest gen de asigurare, am vazut polita cu ochii mei, si ar fi vrut sa stiu cat de corect este

nu stiu daca o societate de asigurari din Romania , poate reasigura un autoturism imatriculat in alta tara , in vederea asigurarii permanente . se poate face RCA ,o singura data , pe 30 de zile, in vederea imatricularii .

daca va referiti la numerele rosii , acelea sunt provizorii , se poate face reasigurare RCA de 3 ori , pe 30 de zile fiecare, in vederea imatricularii .
DanMC, utilizator
nu este vorba de numere rosii, a trecut masina prin rar, are carte de identitate romaneasca, si polita de asigurare pe 6 luni,