Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Legea 39/2003 art. 7 - pedepse
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Legea 39/2003 art. 7 - pedepse

Buna!as vrea sa stiu daca se poate, cum se pedepseste o infractiune savarsita in baza articolului (Legea 39/2003 art. 7 )art.290,291,215 CP.
de obicei cu MAXIMUL prevazut la fiecare articol din cele enumerate de dvs.
iniţiere, constituire de grup infracţional organizat, aderare sau sprijinire a unui asemenea grup (Legea 39/2003 art. 7) art.290,291,215 CP, astfel o stabilire a pedepsei o poate face doar judecatorul functie de cazul dvs.

REVIN: depinde de caz si de pozitia inculpatului, asemenea pledoaria avocatului este esentiala ;)
sebastian-barbulescu, utilizator
inteleg,..dar asta inseamna obligatoriu inchisoare?sau se poate da o sentinta de x ani cu suspendare?
Se poate si cu executare si cu suspendare.
Nu e asa simplu de raspuns deoarece trebuie vazut dosarul de avocat.