Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Art 322 al 2-lea termen de revizuire
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Art 322 al 2-lea termen de revizuire

Pentru art 322 al 2 vechiul CPC care este termenul de a depune cerere de revizuire?
Art. 324. - Termenul de revizuire este de o lună şi se va socoti:
1. în cazurile prevăzute de art. 322 pct. 1, 2 şi 7 al. 1, de la comunicarea hotărârilor definitive, iar când hotărârile au fost date de instanţe de recurs după evocarea fondului, de la pronunţare; pentru hotărârile prevăzute la punctul 7 al. 2 de la pronunţarea ultimei hotărâri;