Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie

Buna ziua
la 57 de ani si 19 ani vechime,ma pot pensiona medical?
Multumesc!
Da, daca medicul expert al asigurarilor sociala hotaraste acest lucru. ( va incadreaza intr-un grad de invaliditate). Dosarul il face medicul specialist, iar decizia de incadrare intr-un grad de invaliditate o da medicul expert al asigurarilor sociale.
Multumesc,aveam dubii pt ca nu ma incadram in acel tabel cu vechimea in functie de varsta,de boli din pacate nu duc lipsa
inca odata MULTUMESC!