Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri europene clinica medicala umana
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri europene clinica medicala umana

Pentru deschiderea unei clinici umane formata din Cab. MF,Cab. Interne,Cab.Pediatrie,Cab.Reumatologie,Cab Stomatologie,mai existra ceva masuri de finantare cu bani europeni,am discutat cu cineva si mi-a zis ca exista actualmente ceva masura de finatare in proportie de 100% impreuna cu ministerul de finante pe fondurile alocate pana in 2013.Proiectul se face pe opersoana fizica si apoi se va infiinta firma,construi,etc ,banii urmand sa se vireze intr-un cont,si pe toata durata proiectului va fi o comisie formata din 3 persoane(beneficiar,evaluator,)care vor raspunde de derularea proiectului.
Multumesc anticipat.
multumesc anticipat.
Solicitati persoanei respective care v-a informat despre schema aceasta, detalii. Eu personal nu cunosc sa se deruleze astfel de finantari.Pentru deschiderea unei clinici private trebuie sa cititi legislatia corespunzatoare si sa luati legatura cu Colegiul medicilor.
Proiectul de constructie doriti sa il faceti pe persoana fizica?
Unde doriti sa deschideti aceasta clinica?In mediu rural sau urban?
Momentan aceste programe europene sunt in dezbatere si posibil ca dupa jumatatea anului sa apara detalii
multumesc anticipat danacj