avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 220 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Protejare idee afaceri
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Protejare idee afaceri

am de prezentatat o excelenta idee de afaceri pentru un operator;
cum pot sa o protejez, in sensul ca daca dupa expunerea ei, mi se spune ca o aveau si ei in vedere ptr viitor sau ca nu-i intereseaza dar apoi, imediat o pun in aplicare ca fiind ideea lor ?!
multumesc anticipat !

Cel mai recent răspuns: Claudia Jelea , Avocat 21:07, 9 Martie 2014
Printr-un contract de confidentialitate bine redactat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Protejare idee afaceri alx64 alx64 am de prezentatat o excelenta idee de afaceri pentru un operator; cum pot sa o protejez, in sensul ca daca dupa expunerea ei, mi se spune ca o aveau si ei ... (vezi toată discuția)
Idee de afacere protejata de drepturi de autor? ClaudiaAlina93 ClaudiaAlina93 Buna ziua. Nu stiu daca o sa folosesc intocmai termenii corecți dar sper sa ma fac intelesa. Am o idee de afacere ce vizeaza lanturile mari de ... (vezi toată discuția)
Idee inregistrata la osim iahim87 iahim87 Buna ziua, Am si eu o intrebare: Am o idee cu care as putea sa ma duc la diverse companii si cu aceasta idee, companiile pot sa-si creasca cifra de ... (vezi toată discuția)