Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Protejare idee afaceri
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Protejare idee afaceri

am de prezentatat o excelenta idee de afaceri pentru un operator;
cum pot sa o protejez, in sensul ca daca dupa expunerea ei, mi se spune ca o aveau si ei in vedere ptr viitor sau ca nu-i intereseaza dar apoi, imediat o pun in aplicare ca fiind ideea lor ?!
multumesc anticipat !

Printr-un contract de confidentialitate bine redactat.