Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Schimbare facturier
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Schimbare facturier

Buna ziua!
As avea o intrebare. Utilizez facturier pentru emiterea facturilor produselor vandute. Dar as dori sa utilizez si un program pentru emiterea acestor facturi, insa doar pentru anumite produse, ramanand valabil si celalalt facturier. Daca as acorda o noua serie si alte numere facturilor emise din program, ar fi legal acest lucru?
Va multumesc.
Buna ziua,

Da, daca le tipariti peste facturile din facturierul pe care il detineti, chiar daca vor aparea 2 numere de facturi.

Respect,
Dan Preda.
Va multumesc pentru raspuns.Doar ca lucrul acesta nu-l pot face. Eu ma gandeam sa folosesc un program, sau chiar Excel-ul, pentru emiterea noilor facturi, listate pe hartie alba A4.