avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 194 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Calcul zile lucratoare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Calcul zile lucratoare

Am stagiul de cotizare 30 ani 11 luni si 21 zile.de cate zile mai am nevoie pt a implini stagiul de 31 ani?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:34, 14 Martie 2014
diferenta de 9 zile
Scuzati ma dar nu e vorba de zile lucratoare,se pun zile calendaristice?
La calculul stagiului de cotizare pentru pensie se ia in considerare : o luna = 30 de zile . Acestea sunt zile calendaristice.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Depunere dosar pensie marriana58 marriana58 Sunt nascuta in 23 martie 1958 .M am interesat la casa de pensii si mi au spus ca la varsta de 56 ani imi pot depune dosarul de pensie, avand 30 ani 5 luni si ... (vezi toată discuția)
Decizie pensionare alexia_amdra alexia_amdra buna ziua! sunt pensionar de boala gr.2 din 2003.Pe decizia de pensioare mi s-a inscris 18 ani si 11 zile vechime in munca din care gr.2, 4 ani,6 luni si 7 ... (vezi toată discuția)
Calculare pensie anticipata partiala lorennna2000 lorennna2000 Buna ziua .Nascuta 04.1957 31 ani vechime in munca din care 9 ani la spital ca asistenta medicala 1982-1991, -- in invatamant din 1991 si pana in ... (vezi toată discuția)