avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 440 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Viza C.F.P
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Viza C.F.P

Viza de control financiar preventiv intr-o institutie publica o pune contabilul. exceptional poate sa o puna si juristul spune ordinul 522-normele de aplicare.
cand nu are cine. Care ar fi logica daca juristul unei institutii publice este solicitat sa puna viza cfp (contabil lipsa) si in acelasi timp el cum ar mai pune pe celelalte acte (contractele ) viza de jurist si apoi viza de CFP?
Ultima modificare: Sâmbătă, 15 Martie 2014
Ramona24, utilizator

Alte discuții în legătură

Angajatul poate refuza atribuțiile ? oanaportar oanaportar Bună dimineața ! Vă rugăm frumos să ne ajutați cu câteva răspunsuri cu privire la următoarea situație: - angajatul de la Resurse Umane pune viza ... (vezi toată discuția)
Registru cfp! Cornelliu Cornelliu Buna dimineata! Sunt functionar public, si am o nelamurire in ceea ce priveste aplicarea vizei CFP. Prin atributiunile din fisa postului am si primirea ... (vezi toată discuția)
Juristul poate fi obligat să semneze /avizeze asemenea acte ? oanaportar oanaportar Bună ziua ! Astăzi s-a pus problema ca juristul instituției noastre publice să pună semnătura pe Statele de plată..... Vă rog frumos să mă ... (vezi toată discuția)