Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Admitere cerere evacuare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Admitere cerere evacuare

Am castigat un imobil la licitatie, am depus actul de adjudecare la BEJ pentru demersurile legale in vederea patrunderii imobilului ,si mi sa dat solutia urmatoare de catre instanta :

Tip solutie: Admite in parte cererea
Solutia pe scurt: Admite cererea in parte. Incuviinteaza executarea silita prin predare bun imobil. Respinge cererea de autorizare patrundere in incaperi ca neintemeiata. Cu apel in termen de 5 zile de la comunicare pentru creditor.

Ceva pareri ?
tnt, utilizator
se face cumva referire la incuvintarea executarii silite art .665 alin (6):

->>> Incheierea prin care instanta admite cererea de incuviintare a executarii silite nu este supusa niciunei cai de atac. Incheierea prin care se respinge cererea de incuviintare a executarii silite poate fi atacata exclusiv cu apel numai de creditor, in termen de 5 zile de la comunicare.