Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Coduri CAEN extra pentru revanzare bauturi si mancare ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Coduri CAEN extra pentru revanzare bauturi si mancare in spa

Buna ziua,

O potentiala clienta a mea, care detine un spa, ar dori sa adauge si sa comercializeze produsele noastre (bauturi si mancare sanatoasa) in spa-ul dansei, fara a obtine vreun profit din asta, doar ca serviciu extra catre clientii lor.

Nu stie insa ce presupune acest lucru din punct de vedere legal: adaugarea altor coduri CAEN, alte cerinte impuse de DSV, sau alte organisme abilitate.

Ma poate ajuta cineva cu lamuriri suplimentare ? Exista oare o formula mai simpla de a comercializa aceste produse fara a-I da ei batai de cap suplimentare?

Va foarte multumesc !
Valentina
Da, va trebui adaugat un nou cod CAEN in actul constitutiv al societatii.