Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Coduri CAEN automate mancare
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Coduri CAEN automate mancare

Buna seara,

stie cineva ce coduri CAEN trebuie adaugate unei firme de catering pentru a face distributie de mancare si bauturi prin intermediul automatelor si in plus a punctelor mobile de distributie (vitrine frigorifice in spa-uri, sali de sport, poate mall-uri)

Si o a doua intrebare, daca imbuteliez bauturi / ambalej mancare, oare am nevoie de coduri suplimentare?

Cunoasteti pe cineva specializat pe consultanta in zona de food ?

Multumesc!
4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
Această clasă include:
- comerţul cu amănuntul al oricărui tip de produs, în orice mod care nu este inclus în clasele precedente
- prin vânzări directe sau prin intermediul comis-voiajorilor
- prin intermediul automatelor de vândut produse etc.
- comerţul direct cu combustibil (ulei pentru încălzit, lemne de foc etc.), livrate la domiciliul clienţilor
- activităţi de licitaţii desfăşurate în afara caselor de licitaţii (cu amănuntul)
- comerţul cu amănuntul prin comisionari (în afara magazinelor)