Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... am dreptul la concediu de odihna?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

am dreptul la concediu de odihna?

M-am angajat pe 19 noiembrie 2008 la o firma....am dreptul la concediu de odihna aferent perioadei lucrate pana la sfarsitul anului ( 31.12.2008) ? si daca da conform carei legi ? Mentionez ca am fost angajat la o alta firma in perioada 1.01.2008 - 17.11.2008 si am avut dreptul 21 de zile la CO si am efectuat 19 zile ,dar pe nota de lichidare mi s-au trecut 21 de zile efectuate . multumesc
freeelis: Eu am luat de bun ce a scris solicitantul. Nu a spus cate zile de CO avea in CIM. Poate a avut 25 de zile (!?).
Am raspuns la cazul in sine.