Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale depasire cifra de afaceri de 2.250.000
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

depasire cifra de afaceri de 2.250.000

Buna ziua
Daca in luna februarie am depasit cifra de afaceri de 2.250.000 lei (pana acum am fost TVA la incasare ) ,iesim de la TVA la incasare ? Si daca da mai trebuie depus 097 pentru asta si pana cand ?
Multumesc
Daca perioada fiscala la TVA este trimestrul, iesiti din sistem in trimestrul urmator, iar daca este luna in luna urmatoare depunerii declaratiei 097.