Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Ce cod caen se atribuie unei societati cu activitatea ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Ce cod caen se atribuie unei societati cu activitatea principala de comert cu materiale electrice

Buna ziua

Am nevoie de ajutor .Vreu sa deschid o firma cu activitate de comert cu ridicata al materialelor electrice (cabluri ,contactoare ,sigurante , prize,intrerupatoare, baterii scule electrice, etc).

Ce cod caen se atribuie acestei societati? In ce categorie se incadreaza?

Va multumesc anticipat!
4669 Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al echipamentelor de transport, cu excepţia autovehiculelor, motocicletelor şi bicicletelor
-comerţ cu ridicata al roboţilor pentru liniile de producţie
-comerţul cu ridicata de cabluri şi comutatoare şi alte echipamente de uz industrial
-comerţ cu ridicata al altor materiale electrice, cum sunt motoarele, transformatoarele electrice

-comerţ cu ridicata de alte maşini n.c.a folosite în industrie (cu excepţia industriei extractive, a construcţiilor, a
ingineriei civile şi a industiei textile), comerţ, navigaţie şi în alte servicii
Această clasă include de asemenea:
-comerţul cu ridicata al instrumentelor şi echipamentelor de măsură

Această clasă exclude:
-comerţul cu ridicata al autovehiculelor, remorcilor şi rulotelor, vezi 451
-comerţul cu ridicata al pieselor pentru autovehicule, vezi 4531
-comerţ cu ridicata al motocicletelor,vezi 4540
-comerţ cu ridicata al bicicletelor, vezi 4649

4690 Comerţ cu ridicata nespecializat
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al diverselor produse fără nici o specializare