Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Continut dosar sume de recuperat de la FNUASS pentru ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Continut dosar sume de recuperat de la FNUASS pentru indemnizatii

Ce trebuie sa contina dosarul ce vizeaza recuperarea banilor de la Fnuass pentru indemnizatii?
Mentionez ca lucrez la un pfa, am fost angajata acum am intrat in prenatal din data de 17 martie si din pacate chestia cu recuperarea banilor tot in sarcina mea sta, din acest motiv solicit ajutor si orice informatie este binevenita.Acest dosar este tipic sau general pentru fiecare judet, eu il depun pe jud.Ilfov.
Multumesc anticipat!
Pentru recuperarea sumelor reprezentand indemnizatii de concedii medicale platite de catre angajatori salariatilor, se vor depune, la registratura Casei de asigurari de sanatate, urmatoarele acte:
1. Cerere de restituire (2 exemplare);
2. Copie dupa Declaratia privind obligatiile de plata a contributiilor sociale, impozitului pe venit si evidenta nominala a persoanelor asigurate (Declaratia 112 anexele A1 si A1.1), aferenta lunii pentru care se solicita restituirea + Centralizator privind certificatele de concediu medical aferent lunii;
3. Concediile medicale (exemplarul 2 – roz) aferente lunii pentru care se solicita restituirea ;
4. Fisa sintetica pentru concedii si indemnizatii din ianuarie 2006 pana la data solicitarii, de la Administratia Financiara (Cont 439).

Sursa: [ link extern ] /
As dori sa aflu daca este un termen limita la depunerea acestui dosar pentru recuperarea banilor de la FNUASS.
Va multumesc pentru raspunsul acordat .