avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 222 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Plangere vatamare corporala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Plangere vatamare corporala

Buna ziua as dori sa ma ajutati intrun domeni juridic destul de complicat .
Deci sa incep .
In data 2014.1.?? am fost vatamat de concubinu mamei mele :(( cu o arma alba.
Am avut o plaga destul de grava . Pe scurt mi se vedea venele prin taietura . Cea ce este tentativa de omor mai sus intre umar si cot am avut o taietura lafel de grava .Am mai fost taiat si la cealalta mana :(. Si am fost lovit cu picioru de la un scaun de metal in ochi ... Nu mi sa unflat da am sangerat mult sange .Am mai fost supus la asemene tratament fizic ... SI inca mai sunt de mama mea .Eu in acel incident cei drept mam auto aparat si eu :sorry: Si iam provocat o plaga destul de mica la mana intre cot si incheietrua mai mult intre cot ....
Acum sunt amenintat de politie si de mama mea si in direct de concubin prin faptu ca ma da in judecata . #-o
Mam dus la iml sa scot certiuficat medico legal .. Mau analizat si meau spus sa ma prezint peste o luna sal iau ... Si ca trebuie sa aduc 38 de lei ... Aici e problema ce mai grava mama refuza sa imi dea bani sal iau si refuza sami de nici macar 5 mi pe mana .Ce as putea face
:((:((:((:((:((:((
Va rog sa ma scuzati ca nu ma prezint das amenintat in continu ca o sa fiu omort in bataie si concubinu are relati in domeniu juridic

P.S. as vrea sa stiu in cat tim pot preda plangerea sau el sa predea plangere ?


SCUZATIMA DACA AM TRIMIS DE MAI MULTE ORI DA NU MA PRICEP :frantic:
Ultima modificare: Luni, 7 Aprilie 2014
Alexanonim, utilizator
Cel mai recent răspuns: Adrian Constantin , Consilier juridic 21:54, 7 Aprilie 2014
1.cati ani ai, inteleg ca esti minor?
2.prezinta-te laserviciul de Urgenta celmai apropiat unde ceri sa fii consultat si sa fie anuntata protectia copilului. Acolo ceri sa fii trimis pentru constatare medico-legala gratuita.
3. prezinta-te la Centrul de Protectie al copilului cel mai apropiat si faci plangere
4. faci plangere si la politie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incredibil!!! certificat medico legal 8-9 zile ContSters163314 ContSters163314 In data de 14.07.2010 am fost atacata de un individ care a intrat la mine in curte cu un cutit in mana cu care intentiona sa mi-l infiga in abdomen. eu efectiv ... (vezi toată discuția)
Agresiune: intalnire pe internet ioniboni ioniboni Buna voua As vrea sa va povestesc pe scurt patania mea. Am cunoscut pe internet un baiat, misterios,fascinant din punct de vedere al caracterului.Adica era ... (vezi toată discuția)
Plangere de agresiune cobzarualexandra cobzarualexandra intrebarea este:daca eu filmez o persoana(beata) care agreseaza fizic sau verbal si ameninta si injura sotia(sau pe mine),filmul poate fi luat ca o dovada la ... (vezi toată discuția)