avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 515 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pfa distributie
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pfa distributie

buna ziua detin si eu un pfa avand codul 4782 ,sunt neplatitor de tva,am casa de marcat .vreau sa schimb domeniul de activitate pentru a deveni distribuitor de papetarie ,birotica ,detergenti si consumabile ,as dori sa stiu ce cod trebuie sa folosesc si cum se procedeaza pentru a putea sa tai factura si chitanta clientilor,revanzatorilor .va multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Vlajoaga Robert PFA , Contabil 09:50, 16 Aprilie 2014
Aici sunt codurile caen:
[ link extern ]
Depinde de specific: comert en gross sau en detail
Daca o sa faceti en gross o sa va trebuiasca tva...
Daca vreti comert cautati acolo (ctrl - F)
cam ce am gasit eu ( " la repezeala ")
46 Comerţ cu ridicata cu excepţia comerţului cu autovehicule şi motociclete
4618 4619... sunt ok
47 Comerţ cu amănuntul, cu excepţia autovehiculelor şi motocicletelor
4729 ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen comert si distributie europubele/ containere/ unitati de compost? soazig soazig Stiu ca sunt undeva in categoria 46; materialele sunt din plastic/ lemn/ metal Multumesc! (vezi toată discuția)
Comert cu ridicata masimo26 masimo26 buna ziua. imi puteti spune va rog ce inseamna mai exact: comert cu ridicata. si in ce cod caen se incadreaza? (vezi toată discuția)
Vanzare engros si endetail alina1977 alina1977 Tin contabilitatea la o firma care vinde medicamente de uz veterinar en gros. Vor sa vanda din aceeasi gestiune si catre populatie. Pe langa casa de marcat e ... (vezi toată discuția)