Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pfa distributie
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pfa distributie

buna ziua detin si eu un pfa avand codul 4782 ,sunt neplatitor de tva,am casa de marcat .vreau sa schimb domeniul de activitate pentru a deveni distribuitor de papetarie ,birotica ,detergenti si consumabile ,as dori sa stiu ce cod trebuie sa folosesc si cum se procedeaza pentru a putea sa tai factura si chitanta clientilor,revanzatorilor .va multumesc anticipat
Aici sunt codurile caen:
[ link extern ]
Depinde de specific: comert en gross sau en detail
Daca o sa faceti en gross o sa va trebuiasca tva...
Daca vreti comert cautati acolo (ctrl - F)
cam ce am gasit eu ( " la repezeala ")
46 Comerţ cu ridicata cu excepţia comerţului cu autovehicule şi motociclete
4618 4619... sunt ok
47 Comerţ cu amănuntul, cu excepţia autovehiculelor şi motocicletelor