Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 PFA feronerie, scule electrice si mecanice etc.
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

PFA feronerie, scule electrice si mecanice etc.

Daca vreau sa deschid un magazin cu articole de feronerie, electrice, scule de mina, scule electrice, electrocasnice ce cod caen trebuie ca PFA?
1. 4754 Comerţ cu amănuntul al articolelor şi aparatelor electrocasnice, în magazine specializate
Această clasă exclude:
- vânzarea cu amănuntul a echipamentului audio şi video, vezi 4743

2. 4752 Comerţ cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă şi al celor pentru vopsit, în magazine specializate
Această clasă include:
-vânzarea cu amanuntul a articolelor de fierărie
-vânzarea cu amanuntul a vopselelor şi lacurilor
-vânzarea cu amanuntul a produselor din sticlă
-vânzarea cu amanuntul a altor materiale de construcţii, cum sunt cărămizi, lemn, echipament sanitar
-vânzarea cu amanuntul a materialelor şi echipamentelor de bricolaj

Această clasă include de asemenea:
-vânzarea cu amănuntul a maşinilor de tuns gazonul, indiferent de modul de operare
-vânzarea cu amănuntul a saunelor