Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Inventariere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Inventariere

Buba ziua,
Va rog sa-mi spuneti daca un consilier juridic angajat la o intreprindere poate participa la inventarierea diferitelor gestiuni ale intreprinderii respective.
Daca nu poate participa, va rog sa-mi spuneti si baza legala care interzice juristului sa participe la inventariere (daca exista asa ceva, evident :))
Va multumesc anticipat.
Osaptamana superba !!!!!!!!
Numai daca are asa ceva in fisa postului poate participa la inventarierea patrimoniului sau daca este numit in comisia de inventariere de catre angajator.