Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Numere de inmatriculare schimbate cu ale altei masini
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Numere de inmatriculare schimbate cu ale altei masini

am condus in urma cu 2 saptamani o masina cu numerele altei masini ale unui prieten,ca sa intelegeti mai bine,masina mea nu avea asigurare si am decis sa ii pun numerele masinii prietenului meu fiind aceasi marca si aceiasi culoare am crezut ca fac si eu ceva si am facuto lata..ma prins politia si mia luat permisul si numerele de pe masina fiind numerele prietenului meu,mentionez ca ambele masini erau in regula nu furate etc..va cer ajutorul pentru ca domnii politisti nu am vrut sami explicce cat dureaza,ce patesc,cum imi iau permisu inapoi,mai mentionez ca nu am mai facut nici o fapta niciodata si am cazierul curat..va multumesc
in aceasi situatie afost si un coleg de al meu ;totul depinde de ancheta care urmeaza,cat dureaza... ceea ce ai facut tu este infractiune . dovada ai luato fara termen datorita faptei si afost valabila pana la ora 24 azilei respective,urmeaza ancheta si totul depinde de procuror,dansul poate sa-ti prelungeasca dovada doar pana la terminarea procesului,cand vei lua o amenda penala de 1000ron si 3luni pe bara.... descurcate ca ti-ai facuto cu mana ta.bafta