Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Import Revisal - schimbare calculator
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Import Revisal - schimbare calculator

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati,
Intalnesc urmatoarea situatie, a trebuit sa imi schimb calculatorul pe care aveam instalat Revisalul, si acum sunt in situatia in care trebuie sa transmit un contract si pe noul calculator nu am nimic... imi voi descarca din nou Revisalul dar cum fac importul din vechiul calculator?
Va multumesc frumos
Importul bazei de date se efectueaza astfel :
- Operatia se poate efectua apeland butonul "Import angajator" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Instrumente".

- Se selecteaza angajatorul care se doreste a fi importat si se apasa butonul OK.
In cazul in care exista deja in aplicatie un angajator cu acelasi nume cu cel care se doreste a fi importat, aplicatia afiseaza un mesaj informativ

- Daca se doreste suprascrierea informatiilor se apasa butonul Yes, altfel se apasa butonul No.
Daca s-a ales optiunea de a suprascrie informatiile, aplicatia afiseaza un mesaj informativ - Angajator importat cu succes.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Pe vechiul calculator intrati in Revisal si la optiunea Instrumente dati click pe Export. Alegeti directorul unde doriti sa salvati baza de date, apoi o copiati pe noul calculator si faceti import cum vi s-a spus mai sus.