Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... rectificare carte funciara
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

rectificare carte funciara

Judecatoria da o solutie,Cu apel în 15 zile de la comunicare. s-a facut apel >Tribunalul Dispune rejudecare la prima instanţă sau la instanţa competentă
Solutia pe scurt: Admite apelul. Anulează sentinţa apelată şi trimite cauza spre rejudecare aceleiaşi instanţe, potrivit considerentelor prezentei decizii. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare.
s-a facut recurs
Curtea de Apel>Respinge ambele recursuri ca nefondate. Irevocabilă. am rugamintea sa-mi spuneti, sa ma ajutati cu aceasta informatie..........ce inseamna aceasta solutie a curtii de apel?....multumesc din suflet
Se mentine hotararea data de prima instanta.
Se va rejudeca procesul în fond. Imediat ce decizia instanței de recurs va fi redactată, dosarul va pleca pe cale administrativă la judecătorie, care va înregistra si stabili termenul de judecată. Veți fi citat.