avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 577 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort in care exista un minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort in care exista un minor

se poate divorta cu acordul ambilor soti si in situatia in care exista un minor?
Cel mai recent răspuns: Eliza_T , utilizator 10:59, 30 Aprilie 2010
Atentie la pensia de intretinere ! Aceasta poate atinge 1/4 din veniturile permanente ale tatalui.

Va puteti adresa societatii unde acesta activeaza , cu o cerere , in vederea identificarii veniturile pe ultimele 6 luni .


Ma puteti ajuta si pe mine cu un model cerere divort,cu un copil minor(2 ani),culpa comuna?
Va mai rog si sa ma indrumati putin.Care e urmatorul pas?
Multumesc anticipat!
Claricom a scris:

Ma puteti ajuta si pe mine cu un model cerere divort,cu un copil minor(2 ani),culpa comuna?
Va mai rog si sa ma indrumati putin.Care e urmatorul pas?
Multumesc anticipat!


Lasati o adresa de mail.....
2007_rozi a scris:

Claricom a scris:

Ma puteti ajuta si pe mine cu un model cerere divort,cu un copil minor(2 ani),culpa comuna?
Va mai rog si sa ma indrumati putin.Care e urmatorul pas?
Multumesc anticipat!


Lasati o adresa de mail.....


va rog mult,sunt si eu in aceeasi situatie si as vrea un model de cerere divort de culpa comunca cu un copil minor (1 an 8 luni).Sotul zice ca e de acord dar nu vreau surprize,parca nu am incredere in el...cum credeti ca e cel mai bine,in favoarea mea, sa intentez divortul fara sa am pb in caz ca se razgandeste si incearca sa ma intoarca la drum?cu el impreuna la tribunal sau singura?eu vreau neaparat divortul.solicit si pastrarea numelui de casatorie si pensie alimentara,copilul fiind la mine in crestere de cand ne am separat in fapt,eu stau in alt oras si el in alt oras,desi pe buletin avem domiciliul comun.intentez divortul in orasul sotului,domiciliul trecut pe buletin.deci eu ce domiciliu sa trec pe cerere?de unde stau sau domiciliul de pe buletin,eu sunt hipoacuzica (pb de auz ),sotul e normal si copilul la fel.
Ultima modificare: Vineri, 23 Aprilie 2010
Eliza_T, utilizator
Eliza_T a scris:

2007_rozi a scris:

Claricom a scris:

Ma puteti ajuta si pe mine cu un model cerere divort,cu un copil minor(2 ani),culpa comuna?
Va mai rog si sa ma indrumati putin.Care e urmatorul pas?
Multumesc anticipat!


Lasati o adresa de mail.....


va rog mult,sunt si eu in aceeasi situatie si as vrea un model de cerere divort de culpa comunca cu un copil minor (1 an 8 luni).Sotul zice ca e de acord dar nu vreau surprize,parca nu am incredere in el...cum credeti ca e cel mai bine,in favoarea mea, sa intentez divortul fara sa am pb in caz ca se razgandeste si incearca sa ma intoarca la drum?cu el impreuna la tribunal sau singura?eu vreau neaparat divortul.solicit si pastrarea numelui de casatorie si pensie alimentara,copilul fiind la mine in crestere de cand ne am separat in fapt,eu stau in alt oras si el in alt oras,desi pe buletin avem domiciliul comun.intentez divortul in orasul sotului,domiciliul trecut pe buletin.deci eu ce domiciliu sa trec pe cerere?de unde stau sau domiciliul de pe buletin,eu sunt hipoacuzica (pb de auz ),sotul e normal si copilul la fel.


va rog mult imi raspunde si mie cineva?
adresa mea de e-mail e elizateodoru@yahoo.com

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort din culpa comuna snowwhite snowwhite as avea nevoie de ajutor... as vrea sa depun actele pentru divort, dar am nelamuri in ceea ce priveste formularea cererii de divort.este vorba despre un ... (vezi toată discuția)
Divort de comun acord cu un copil minor vipersoftpm vipersoftpm Buna ziua, Sunt casatorit de aproape 2 ani si impreuna cu sotia am ajuns la concluzia ca cel mai bine e sa divortam. Avem un copil cu varsta de 1 an si 4 ... (vezi toată discuția)
Intrebare Anaderol74 Anaderol74 Sotul meu a plecat de acasa, aceasta casa nu este a noastra si a socrilor nostrii, dar noi avem buletinul pe aceasta adresa, problema este ca sotul meu are o ... (vezi toată discuția)