Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Reparatie in garantie
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Reparatie in garantie

Buna ziua. In urma cu o luna am cumparat un telefon de la Germanos. Dupa cumparare am observat ca avea un defect la display. L-am trimis la reparat si l-am primit dupa 3 zile cu acelasi defect.(defect neconstatat).L-am trimis iar si l-am primit dupa 12 zile. Au schimbat niste piese la el...dar problema nu s-a rezolvat si <bonus> a mai aparut un defect in urma <reparatiei>. Pana cand sunt nevoit sa il trimit la service ? Daca ma duc la O.P.C. , se poate rezolva?
In baza documentelor de achizitie bun +dovada reparatie service,sesizati oficial ANPC